Tipy na výlety a sportovní vyžití v Orlických horách

Svůj pobyt u nás si můžete naplánovat od jara do zimy, protože v Deštném v Orlických horách je krásně za každého počasí. 
Pro zájemce o zimní i letní sporty, rekreaci i turistiku je poloha hotelu Alba přímo ideální.

200 m nad hotelem se nachází zastávka autobusů. Pěší turisty a cyklisty jistě potěší blízký rozřadník turistických značek a cyklostezek. K lanovkám lyžařského centra je to pár kroků a i přes to všechno si Alba uchovává své klidné soukromí mimo centrum obce, v malebné lesnaté zátočině horské říčky.

Kulturní a stavební památky v Orlických horách:

Kostel sv. Maří Magdalény v Deštném v Orlických horách (1723-1725)
Kostel sv. Matouše

Muzea čs. Opevnění - objekty opevnění Orlických hor z nichž nejzajímavější jsou např. pevnost Dobrošov, či dělostřelecká tvrz Hanička

Rozhledny Orlických hor - ( Velká Deštná (1 115 m), Rozhledna na Polomském kopci (1 050 m), Vrchmezí (1 084 m) ), Anenský vrch(991 m), Dobrošov (624 m), Suchý vrch (995 m)

Hrady, zámky, muzea

zámek Opočno pod Orlickými horami, zámek Nové Město nad Metují , zámek Rychnov nad Kněžnou , zámek Náchod,

zámek Potštejn

hrad Frymburk, hrad Klečkov

archeologické muzeum (skanzen) v přírodě Uhřínov - Villa Nova

muzeum hraček Rychnov nad Kněžnou

Roubený kostel ve Slavoňově


Sklářské slavnosti v Deštném
Každoročně, začátkem srpna, se v Deštném koná akce nazvana Tavení skla dřevem. Vzpomínka na místní zaniklé tradiční řemeslo trvá celý víkend a je velice zajímavá pro dospělé i pro děti. Program, při němž se nejprve fouká a nakonec i draží vyrobené sklo je doprovázen trhem, sklářskými dílnami pro děti i kulturními vstupy. Více o místním sklářství zde .

Plavání a rekreace u vody

Za pěkného počasí lze navštívit přírodní koupaliště v obci Bystré. V areálu je i možnost občerstvení.

Kryté bazény a aquacentra v okolí - Dobruška , Rychnov nad Kněžnou , Kudowa Zdrój

Kolečkové terénní brusle Nordic
Jízda po cyklostezkách orlických hor na terénních bruslích. Na obou bruslích jsou brzdy. Brusle jsou letní verzí běžeckých lyží, k bruslím vám budou zapůjčeny chrániče a helmy.

Pro odvážnější
Lanový park Deštné disponuje řadou lanových překážek pro děti i dospělé. Je v něm deset lanových překážek pro děti, adrenalinové zážitky si však mohou vychutnávat i dospělí, kterým toto lanové centrum nabízí 25 překážek. V areálu lanového parku je trampolína, dětské pískoviště a skluzavka. Nedaleko je i lezecká stěna, s možností vypůjčení veškerého vybavení.

Výlety do Polska

Také polská strana Orlických hor stojí za návštěvu. Ať už autem nebo na kole, návštěvníkům se na polské straně otevře kouzelný svět typických polských dřevěnic, horských kostelů s hřbitůvky, divokých pastvin a prastarých stinných lesů, lázeňských městeček s léčivými prameny, zpřístupněných dolů, muzeí a expozic. 

Z nejbližších měst a památek lze doporučit:

lázeňské město Kudowa Zdroj 

Bludné skály - obrovské tajemné skalní bludiště

Zielenec - oblast plná turistických cest i lyžařských vleků na polské straně Orlických hor

Duszniki Zdrój - lázeňské město se zajímavým papírenským muzeem

Celková nabídka regionu zde .


V Deštném v Orlických horách si užijete každé roční období. Nejspokojenější ale budete, když se ubytujete u nás v hotelu ALBA.

 

 

 

Czech English German Italian Polish Slovak

Počasí Deštné v Orlických horách - Slunečno.cz

snimek