Jaro,léto,podzim

Rostoucí zájem o letošní dovolenou v ČR hlásí většina tuzemských ubytovacích zařízení, ani Alba není vyjímkou. Vážení hosté, čím dříve svoji dovolenou rezervujete, tím větší výběr termínů budete mít k dispozici.

Prodej pobytů na letní sezónu:  zde

I mimo zimní sezonu nabízejí naše hory spoustu možností, jak využít volný čas.

Rozkvétající hory přitahují od brzkého jara turisty a cyklisty stejně, jako spousta zajímavých památek přístupných v letním období a upravených turistických tras s nádhernými výhledy.

Podzimní houbaření v okolních lesích poskytne každému houbaři potěšení z plného koše, zrovna tak si přijdou na své milovníci borůvek a malin. Protože čisté horské potoky jsou plné pstruhů, existují zde místa, kde je jejich lov povolen.
Okolí a typy na výlety - Turistické trasy

Cyklotrasy: V okolí Orlických hor můžeme najít velké množství upravených cyklostezek. K dispozici jsou pro turisty tzv. cyklobusy. Provoz autobusů pro turisty a cyklisty do Orlikcých hor je zajišťován hned třemi autobusovými dopravci .

Doporučujeme:

1. Deštné - Říčky – Deštné
2.
Deštné - Dobrošov - Nové Město n. Metuji - Deštné
3.
Deštné - Šerlich - Sedloňov - Deštné
4.
Deštné - Šerlich - Deštné
5.
Deštné - Opočno - Dobruška - Deštné

Procházky v nejbližším okolí : v Deštném stojí za pozornost především Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel. V blízkém okolí najdete nejatraktivnější místa Orlických hor - například přírodní rezervaci Bukačka, horskou Masarykovu chatu na Šerlichu, údolí obce majestátně střeží nejvyšší hora Orlických hor Velká Deštná a v údolí Bělé Šerlišský mlýn . Zajímavá je i lokalita kolem bývalé dřevorubecké osady Luisino Údolí.

 

Czech English German Italian Polish Slovak

Počasí Deštné v Orlických horách - Slunečno.cz

snimek