Původní, nově rekonstruovanou  horskou chatu Albu (690 m.n.m.) naleznete v horní části malebné vesničky Deštné v Orlických.  Je položena v srdci Orlických hor, v údolí říčky Bělé, mezi hustými lesy, romantickými pastvinami a tajemnými horskými stezkami.

Nabízí se vám zde neopakovatelná atmosféra nádherné přírody, klidu, čistého vzduchu a pohádkových příběhů o zimním vládci Orlických hor Rampušákovi a princezně Kačence, královské dceři, která se, podle pověstí, kdysi ukryla před nepřátelskými vojsky v horách a za to, že jí hory poskytly přístřeší a ochranu, zůstala v nich a stala se jejich patronkou.

Hotel Alba svým historickým rázem, horským charakterem a vybavením uspokojí nejen náročné horaly nebo klasické turisty, rodiny s dětmi, turistické a školní zájezdy, ale i romantiky, kteří touží po ubytování s nádechem zašlých časů. Hotel nabízí připojení k internetu, využití lyžárny se sušárnou - v létě kolárny, nekuřáckou restauraci s koutkem pro děti, venkovní terasu a krytou venkovní zahrádku. V letních měsících je k dispozici zahradní gril s posezením a hřiště. Hotelové pokoje jsou stylově vybavené, na všech pokojích je nové sociální zařízení.  Hotel poskytuje svým klientům prostorné hotelové parkoviště pro osobní automobily, lze zde parkovat i s autobusem.

Cílem všech, kteří připravují a snaží se stále zlepšovat služby na horském hotelu Alba, jsou spokojení klienti, kteří se k nám budou rádi vracet.

Czech English German Italian Polish Slovak

Počasí Deštné v Orlických horách - Slunečno.cz

snimek